Zjistil jsem, že velká část uživatelů se zámků na batozích a cestovních kufrech bojí. Jejich ovládání je přitom tak nesmírně jednoduché. Záleží také dost na tom, jaký batoh nebo kufr používáte. V tomto krátkém článku rozeberu návod na TSA zámky. Takový zámek má třeba mnou testovaný batoh Yenkee YBB 1501 NOMAD, který jsem popisoval v mé recenzi na druhém webu (odkaz).

 

Proč má TSA zámek otvor pro klíč?

Dost lidí je zmatených, proč má TSA zámek otvor pro klíč, když k batohu/kufru jej výrobce nepřiložil. K zavazadlům skutečně klíče dodávány nejsou a většinou je mají třeba zaměstnanci letišť. Použít je mohou, pokud mají nějaké podezření a pomocí takového klíče vám batoh ani zámek nepoškodí.

Nepamatujete si svůj kód? Nikdy jsem nepochopil, jak si někdo nemůže pamatovat důležitá hesla k různým internetovým službám či operačnímu systému nějakého zařízení. TSA zámky mají jen třímístné číselné kódy, což by si měl zapamatovat úplně každý. Pokud jej však zapomenete, můžete se pokusit TSA klíč nějak obstarat nebo zkoušet číselné kombinace.

 

Jakým kódem batoh nebo kufr odemknu?

Pokud máte nový batoh či kufr, měl by uvnitř něj, na něm nebo někde v papírech být výrobcem poznamenaný kód. Předpokládám ale, že úplně každý TSA zámek má kód 000, díky kterému jej můžete odemknout. Z bezpečnostních důvodů ho změňte, a to postupem níže.

 

Jak kód k zámku na batohu změnit?

  • Odemkněte svůj batoh
  • Níže najdete kovové resetovací tlačítko, které stačí např. špendlíkem zatlačit
  • Teď zadejte svůj nový třímístný kód a posuvnou horní část s otvorem pro klíč posuňte směrem dolů. Resetovací tlačítko se vrátí do původního stavu, čímž se potvrdí zadání nového kódu
  • To je vše

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *