Na českém Netflixu je k vidění nová reality show Odemčeno: Vězeňský experiment (Unlocked: A Jail Experiment). Nejde o žádný seriál ve stylu Útěk z vězení, ale o zcela nový experiment, který tu nejspíš doposud nebyl.

Odemčeno: Vězeňský experiment se odehrává ve vězení v americkém Arkansasu. Tamní šerif se rozhodl vyzkoušet neobvyklý a kontroverzní experiment. V něm dostanou vězni o něco více „svobody“. Dozorci blok totiž zcela opustí a vězni budou mít za úkol fungovat jako skutečná komunita. Dostanou i možnost bezplatně volat kamkoliv.

Vězni se budou muset starat nejen o výdej jídel, ale také úklid a další běžné záležitosti nutné pro chod bloku. Samozřejmě budou spolu muset také vycházet, což v takovém prostředí vůbec není jednoduché. V show jsou nějaké ty spory, ale vězni se budou pokoušet „svobody“ i nějak využít. Uvidíte třeba fermentaci jídla kvůli alkoholu e zneužívání drog.

O myšlence tohoto experimentu jsem kdysi již někde četl. V této reality show je překvapivé, jak vězni některé situace bez dohledu dozorců zvládají. Není to ale jen růžové a v dílech uvidíte nejen zvláštní bytosti, ale i spory, drogy nebo fermentaci jídla kvůli alkoholu. Je také velkou otázkou, zda jsou vězni skuteční a do jaké míry je show stylizována.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *