Herní sérii Resident Evil asi nemá smysl vůbec představovat, protože má za sebou bohatou minulost. Existuje i několik filmů využívající tuto herní značku, ale hráči tyto filmy zrovna moc v láce nemají, protože na hru zrovna moc nenavazují. Jaký film značky Resident Evil je vlastně nejlepší a je seriál od Netflixu vážně tak špatný?

Jaký film Resident Evil je nejlepší?

Za sebe mohu říci, že z hraných filmů Resident Evil se nejvíce povedl asi ten aktuálně nejnovější film Resident Evil: Raccoon City (2021). Na ČSFD sice nemá vysoké hodnocení, ale asi je nejblíže hrám, zatímco starší filmy se hrou nemají společného až na název asi nic.

Jsou ale lidé, co znají především jen filmy a ti nový film zrovna moc nemusí. Já osobně si myslím, že vlastně existují dva tábory – milovníci filmů a milovníci her. Každý z těchto táborů si pod značkou Resident Evil představuje trochu něco jiného, proto filmy mají často tak špatná hodnocení a na internetu vznikají drsné komentáře a hádky.

Jak se povedl seriál Resident Evil od Netflixu?

Web Deadline.com přinesl informaci o tom, že si Netflix neobjednal druhou řadu seriálu Resident Evil: Lék (2022). První řada seriálu skončila a odnesla si opravdu velmi špatná hodnocení. Třeba na ČSFD v době psaní tohoto článku měl seriál pouze 40%. To je tedy i důvod, proč se druhé série seriálu nedočkáme.

Byl seriál opravdu tak špatný? No, trochu mi vadilo, že příběh se odehrává ve Velké Británii, zatímco jiné filmy se odehrávají v Americe. Nijak nenavazoval na hry, ale ani na žádný z vydaných filmů a vlastně se jednalo o něco úplně jiného. Je to ale špatně? No, asi ano…

Když si to shrnu, tak prvních pár dílů vyloženě špatných nebylo, ale seriál by neměl být pod značkou Resident Evil a neměla by tam být společnost Umbrella Corporation. Kdyby se seriál jmenoval jinak, asi by mi vůbec nevadil a byl by to běžný průměrný seriál od Netflixu. Netflixu tedy stačilo zvolit jen jiné názvy a zvolit jiný hudební doprovod. Písničky od Billie Eilish mám sice rád, ale v seriálu jsem na ně narazil až moc často a nějak mi v něm prostě nesedí. Ušetřit nás režisér mohl i některých velmi trapných scén, kterým se smějí všichni na sociálních sítích…

Zdroje: Deadline, Nintendolife

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *