Jako recenzent si rád vyzkouším všelijaké operační systémy a produkty. U televizorů se však nemohu ubránit dojmu, že výrobci vlastní systémy vyvíjet nemají. LG i Samsung mají sice krásné televizory, ale omezené operační systémy WebOS a Tizen.

Ta omezenost systémů…

Nikomu neberu, že mu WebOS nebo Tizen vyhovovat může. Je to vlastně úplně stejné, jako u iOS v případě mobilů. Je to sice extrémně omezený systém s minimem funkcí, ale jsou lidé, co jej milují a nedají na něj dopustit. To samé jistě bude i u televizorů. Nemění to však nic na tom, že Android TV/Google TV mají daleko více funkcí, častější aktualizace aplikací, více aplikací, a hlavně možnost instalovat všelijaké aplikace mimo Obchod Play.

Proč je to důležité? Televizor má sloužit vám, nikoliv vy jemu. Proto mi vadí, že do televizorů LG nebo Samsung jednoduše nenainstaluji aplikaci Kodi se službou Stream Cinema (odkaz na článek o službě) se všemi filmy a seriály za málo peněz, YouTube klienty s blokováním reklam, pořádného správce souborů nebo internetový prohlížeč Vivaldi s blokováním reklam na webu.

Co když chci aplikace, ale nechci kupovat nový televizor?

Nabídka televizorů s Android TV/Google TV není tak pestrá, tedy pokud chcete opravdu pořádný televizor s hezkými panely. Já osobně spokojeně používám televizor značky LG s WebOS, ale jelikož televizní kanály vůbec nesleduji, tak WebOS vlastně vůbec nepoužívám a nepotřebuji ho. Koupil jsem si totiž malé zařízení Xiaomi Mi TV Stick EU, které se vloží do HDMI a během chvilky máte k dispozici Android/Google TV v neomezené podobě a v češtině.

Já Xiaomi Mi TV Stick EU zakoupil asi před rokem ve velké slevě za pouhých 850 Kč s DPH + poštovné. Často jej najdete tedy ve slevě a asi nejlevněji jej má XiaomiMarket.cz (odkaz), ale k dispozici je i na Datartu, Alze a dalších známých obchodech. V prodeji jsou také dvě verze, zatímco levnější podporuje Full HD rozlišení a dražší podporuje již 4K a má novější verzi systému.

Zdroje: Xiaomi

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *